تأسیس رشته‌های فنی و ایجاد کارگاه‌های مهارتی متناسب با نیاز صنایع

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۶ کد : ۹۹۲ خبر تصویری اخبار
تعداد بازدید:۳۸۴
تأسیس رشته‌های فنی و ایجاد کارگاه‌های مهارتی متناسب با نیاز صنایع

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بر تأسیس رشته‌های فنی و ایجاد کارگاه‌های مهارتی متناسب با نیاز صنایع در این دانشگاه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  بابک نگاهداری در جلسه ای که با حضور مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه برگزار شد، ضمن تأکید بر پیگیری روند ارتباط منطقی دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت گفت: در تلاشیم با منطقه بندی کشور، در زمینه راهبری فعالیت های پژوهشی و ارتباط با صنعت تحولی اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کنیم.

وی مهمترین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی را پیگیری طرح پایش، راه اندازی مدارس مهارتی و در اختیار قرار دادن شبکه عظیم کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۱ هزار آزمایشگاه و ۱۴۷ هزار وسیله به صنعتگران عنوان کرد.

نگاهداری تأسیس رشته های فنی با توجه به نیاز استان، ایجاد کارگاه های مهارتی متناسب با نیاز صنایع جهت تربیت نیروهای متخصص و ایجاد صندوق پژوهش و فناوری با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای مشارکت در سرمایه گذاری در صنعت یا تولید قطعات مورد نیاز صنایع را از دیگر برنامه های ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

ایمان عطارزاده مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه با تأکید بر وجود بیش از ۴۰۰ واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور و ظرفیت های بسیار این واحدها و مراکز به منظور بستر سازی مناسب فعالیت های صنعتی با توجه به رویکرد جدید پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی و شرایط فعلی کشور، مهارت محوری در پاسخ به نیاز صنعت و جامعه را یک مطالبه منطقی عنوان کرد.

وی افزود: اگر قرار است توسعه ای در کشور باشد، الزام آن بهره وری از دانش، در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی و استفاده از توان دانشجویان و استادان است که همه این موارد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.

مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد  تأکید کرد: با برگزاری نشست های راهبری پژوهشی و منطقه بندی کشور به دنبال حل مسأله صنعت و جامعه هستیم و طرح پایش این امکان را ایجاد می کند که خود واحدها و اعضای هیأت علمی حتی صنعتگران امکان ثبت نام در این طرح و عنوان موضوع مورد نظر را داشته باشند.