یک محقق ایرانی کوچک‌ترین چاپگر سه بعدی دنیا را می‎‌سازد

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۳ کد : ۵۸۵ برد آموزشی
تعداد بازدید:۱۱۴
چاپ سه بعدی دیگر امری خاص و منحصر به فرد تلقی نمی‌شود اما تلاش برای تولید چاپگرهای سه بعدی پیشرفته با قابلیت‌های منحصر به فرد کماکان در جریان است.
یک محقق ایرانی کوچک‌ترین چاپگر سه بعدی دنیا را می‎‌سازد

شرکت نوپای «Cubibot» مدعی تولید کوچک‌ترین چاپگر سه‌بعدی جهان در ابعاد ۲۵۴ در ۲۵۴ در ۲۵۴ میلی‌متر است و بدین منظور در حال جذب بیش از ۶۵۰ هزار دلار سرمایه از سراسر جهان است.

این چاپگر که قرار است به قیمت ۱۴۹ دلار روانه بازار شود، با سرویس‌های کلود تحت وب نیز سازگاری دارد و یک برنامه موبایلی استفاده بی‌سیم از آن را تسهیل می‌کند. تلاش برای تولید این چاپگر سه‌بعدی از دو سال و نیم پیش در جریان بوده و شرکت سازنده امیدوار است با تولید این چاپگر کوچک استفاده از آن را برای همگان تسهیل کند.

آریا نورآذر، یکی از موسسان Cubibot که بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع دبیرستان از ایران به آمریکا مهاجرت کرده است، در این باره می‌گوید: «کار با آن بسیار ساده است و اگر قادر به راه اندازی یک چاپگر عادی هستید از این محصول هم می‌توانید استفاده کنید».

این چاپگر می‌تواند با استفاده از انواع مواد مانند نایلون و پلی‌استر محصولات سه‌بعدی چاپ و تهیه کند، به خوبی در دمای بالا کار می‌کند و با طیف گسترده‌ای از لپ‌تاپ‌های تولیدی شرکت‌های مختلف سازگار است.

دقت این چاپگر بین ۵۰ تا ۳۰۰ میکرون و سرعت آن ۸۰ میلی‌متر در ثانیه است و با نرم‌افزاری به نام «CubiSoft» عرضه می‌شود که طراحی محصولات سه‌بعدی را تسهیل می‌کند. فروش این چاپگر از سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.

منبع: مهر