ساخت کفش ماساژور ویبره‌دار توسط محققان ایرانی

۱۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۳ کد : ۵۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۵۹۴
محققان ایرانی موفق به طراحی و ساخت کفش ماساژور ویبره‌دار برای درمان بیماری‌های دیابت و پارکینسون شدند.
ساخت کفش ماساژور ویبره‌دار توسط محققان ایرانی

پا یکی از ارگان‌های بدن است که نقش اساسی در سلامت کل بدن دارد و در طول روز فشارها و نیروهای زیادی از طریق پاها به مفاصل زانو، لگن و ستون فقرات منتقل می‌شود. وقتی راه می‌رویم، می‌ایستیم یا آهسته می‌دویم، وزن یا جرم بدن ما نیرویی را به سمت پایین وارد می‌کند که این نیروها از طریق تنها نقطه اتصال انسان با زمین یعنی پا اعمال می‌شود.

زمین در حالت طبیعی خود به قدر کافی سفت است؛ اما در بیشتر موارد به وسیله سیمان، چوب، سنگ فرش، آسفالت و مجموعه‌ای از دیگر موادی که تولید ضربه می‌کند پوشیده شده است و وقتی روی این سطوح هزاران قدم برداشته شود اثر جمع شونده این ضربه‌ها باعث کوفتگی و درد در پاها، ران‌ها و قسمت پشت خواهد شد.

از نظر انرژیکی در کف پا، چاکراهای کوچکی وجود دارد که فعال بودن انرژی در پا موجب تحریک این چاکراها می‌شود و انرژی را در آنها تولید می‌کند. از این رو محققان ایرانی توانستند خلاقیت خود را در این زمینه به کار بگیرند و کفش‌های ماساژوری که به صورت ویبره‌ای کار می‌کند را طراحی کنند و بسازند.

کفش‌های ماساژور ویبره‌دار می‌تواند به عنوان یک کفش طبی برای درمان بیماران دیابتی و پارکینسون مورد استفاده قرار بگیرد.

این کفش‌ها می‌تواند موثر در گردش منظم خون در پا و در کل گردش سیستم خون شود. کفش‌های ویبره‌دار موثر در بهبود طب فیزیکی عوارضی همچون آرتروز، واریس، گرفتگی ماهیچه، خون‌مردگی در مچ را روی پا، پینه بستن انگشت‌های پا یا اطراف پنجه شود.

این طرح توسط پیام جمشیدنیا به ثبت اختراع رسیده است.