دکترفرهاد رهبرضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله علیه السلام، مهم ترین مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی را پژوهش در راستای خدمت و رفع نیازمردم عنوان کرد

۱۱ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۳ کد : ۵۵۴ خبر تصویری
تعداد بازدید:۶۴۲
دکترفرهاد رهبرضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله علیه السلام،  مهم ترین مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی را پژوهش در راستای خدمت و رفع نیازمردم عنوان کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی دکترفرهاد رهبرضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله علیه السلام،  مهم ترین مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی را پژوهش در راستای خدمت و رفع نیازمردم عنوان کرد و گفت: امروز دیگر دوره آموزش برای آموزش و پژوهش برای پژوهش به پایان رسیده و باید از علم در راستای ثروت آفرینی استفاده کرد.

دکتر رهبر، تولید ثروت از علم را وظیفه اساتید و اعضای هیات علمی دانست و افزود: باید برای رسیدن به این امر از امکانات، توانمندیها، پتانسیل ها و ظرفیت‌های موجود دانشگاه و دانشجویان بهره برد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر 32هزار عضو هیات علمی دارد که این رقم بیش از 60 درصد عضو هیات علمی کل کشور است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور در زمینه اعضای هیأت علمی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ،کارکرد نسل اول دانشگاه ها را تربیت کادر ، نسل دوم را تولید علم و نسل سوم را کارافرینی وتولید ثروت ذکر کرد و گفت: در دهه های 60، 70 و 80 که آموزش تحصیلات تکمیلی داوطلبان با مشکل روبه رو بود، دانشگاه آزاد اسلامی با سرمایه گذاری مناسب این مشکل را حل کرد.

دکتر رهبر با تاکید بر اینکه سرمایه کشور تجهیزات، ساختمان، آزمایشگاه و ماشین آلات نیست، بلکه نیروی انسانی است؛ خاطرنشان کرد: سرمایه اصلی کشور نیروی انسانی است و دانشگاه آزاد اسلامی باید این سرمایه موجود را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، ابزار مهم برای رسیدن به اهداف و مأموریت های دانشگاه آزاد اسلامی را مدیریت، برنامه ریزی دقیق و منسجم، همکاری، همدلی وهمیاری تمامی مجموعه دانشگاه اعم از ریاست و کارکنان دانست و بیان داشت: اعضای هیأت علمی باید در زمینه تحقیقات و توسعه به منظور تولید ثروت ازعلم به کمک بخش صنعت و کشاورزی آمده و برای کمک به توسعه و رونق صنعت به این بخش کمک کنند.

وی گفت: باید قدردان زحمات و رشادت های شهدا، جانبازان و رزمندگان اسلام باشیم